NBF avholdt årsmøte på Gardermoen

Norsk Breddefotballforening avholdt sitt første årsmøte på Gardermoen lørdag 30. april.

Nytt styre ble valgt.

artikkel2Norsk Breddefotballforening avholdt sitt første årsmøte på Gardermoen lørdag 30. april.
Bildet viser foreningens leder Stig Nergård under sin åpningstale til årsmøtet.

Det var et godt oppmøte fra foreningens medlemsklubber og et meget flott engasjement fra forsamlingen.

Saker på årsmøte:
Det ble diskutert både foreningens vedtekter og handlingsplan for foreningen for 2011/2012. Årsmøtet deltok veldig aktivt i innspill til den sittende ledelsen, som ble valgt ved aklamasjon for årene som er beskrevet under.

Klubbene kom med gode innspill på hva foreningens fokus burde være og det ble tydelig understreket fra flere av delegatene at dette skal være en forening for bredden i norsk fotball, en bredde som har 90% av stemmene ved et fotballting. Hverdagen til klubbene er vanskelig i forhold til økte utgifter med spissingen av 3.divisjon, økte kostnader ved byråkrati som momskompensasjon, føring av regnskap, utbetalinger av lønn osv. Mange klubber ønsket at dette var saker foreningen tok videre og at det ble tatt inn i handlingsplanen. Handlingsplanen legges ut på hjemmesiden når den er endelig revidert.

Styret for Norsk Breddefotballforening:
Stig Nergård (Sunndal IL-Fotball) 2 år – leder
Stig Brøndmo (Skjetten Fotball) 1 år
Gunn Heidi Henriksen (Bossekop UL-Fotball) 1 år
Jan Oddvar Skisland (Gimletroll IK) 1 år
Marianne Svingen (Trysil FK) 2 år
Bjørn Nordvik (Eidsvold IF) 2 år
Sten Stolpe (Eidskog IL) 2 år

artikkel1

 

 

 

 

 

 

Gunn Heidi Henriksen ikke tilstede da bildet ble tatt.

En nettside fra Fjellvann